Dzień Dziecka u Humnisiów

Jak co roku Humnisie świętowały Dzień Dziecka. W tym roku nasza impreza odbyła się 11 czerwca 2019r. w godzinach popołudniowych w przedszkolu i na podwórku przedszkolnym. Z tej okazji rodzice zgodnie z tradycją, która trwa już od czterech lat przygotowali inscenizację bajki dla dzieci. Tym razem była to bajka „Jaś i Małgosia”. W poszczególne postacie bohaterów wcielili się rodzice:

Małgosia- p. Justyna Majerska- Szałajko-  mama Oli,

Jaś- p. Robert Zacharski – tata Zosi i Marysi,

Drwal- p. Marcin Florczak- tata Tomka,

Macocha- p. Katarzyna Szostak- mama Zuzi,

Baba Jaga- p. Donata Bosak- mama Kajtka,

Narrator- p. Honorata Florczak- mama Tomka,

Ciekawą scenografię, która jeszcze bardziej wprowadziła w nastrój wykonał pan Stasiu- nasz konserwator i pani Halinka. Ubogaceniem przedstawienia była choreografia muzyczna, ruchowa i taneczna, którą opracowały panie Justyna Majerska- Szałajko, Małgorzata Romańczyk i Honorata Florczak. Dzieci bardzo wczuły się w przebieg bajki i z zapartym tchem oglądały świetną grę aktorską rodziców. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami i uwieczniony wspólnym zdjęciem aktorów i ich dzieci. Po przedstawieniu czekały na dzieci kolejne atrakcje. Przedszkolne podwórko zamieniło się we wspaniały park rozrywki. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie: była duża dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek, huśtawki, karuzela, piaskownica albo odpoczynek w cieniu przy stolikach lub na kocach. Wspaniałą atrakcją, która cieszyła się dużym zainteresowaniem był „Kącik malowania twarzy”, gdzie pani Donata zamieniała dzieci w bajkowych bohaterów: księżniczki, spidermanów, pieski, kotki, dinozaury, itp. Pamiątką tego dnia na pewno będzie zdjęcie, które dzieci mogły sobie zrobić na przygotowanej do tego ściance. Wiele radości wywołały ogromne bańki mydlane, które puszczał DJ Rufio i unosiły się wysoko w górę, a dzieci z pomocą rodziców próbowały je złapać. Nasi rodzice zadbali także o przekąski. Nie brakowało pysznych domowych ciast, galaretek, pizzerinek, lodów, napojów ciepłych i zimnych, była cukrowa wata, pop corn, cukierki, a nawet pierogi i zapiekanki dla największych łasuchów. Razem z nami świętowały także dzieci, które już niedługo dołączą do naszych Humnisiów. Takie spotkanie na pewno umożliwiło im zapoznanie się z przedszkolem i kolegami. Dodatkową pamiątką i atrakcją na zakończenie dnia były balonowe figurki: zwierzątka, kwiatki, miecze, które dzieci mogły zabrać do domu. Wszyscy wracali do domów zadowoleni, że miło spędzili czas u Humnisiów. Wspólne świętowanie na pewno zbliżyło rodziców do siebie oraz wpłynęło na integrację dzieci.

Podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych aktorów, którzy przygotowali bajkę „Jaś i Małgosia”, do osób które zadbały o scenografię, choreografię i reżyserię przedstawienia.

Dziękujemy mamusiom, które upiekły ciasta na nasz piknik, a były to panie: Sabina Zawodnik, Renata Garbińska, Małgorzata Romańczyk, Anna Duda, Donata Bosak, Justyna Majerska- Szałajko, a panu Robertowi Zacharskiemu za pomoc przy wałkowaniu ciasta na pierogi.

Dziękujemy pani Donacie Bosak, że przez cały czas pikniku malowała dzieciom obrazki na twarzach i rękach.

Podziękowania składamy też pani Agnieszce Leśniak- Stępień, która przywiozła i przygotowała dla dzieci ściankę do robienia zdjęć oraz wykonała balonowe figurki.

Panu Danielowi Paczkowskiemu dziękujemy za piękne zdjęcia z naszej wspaniałej imprezy.

Dmuchańce, bańki mydlane, muzykę i zabawy zapewnił nam DJ Rufio.

Wszystkim dziękujemy za pomoc w przygotowaniu, przeprowadzeniu i porządkowaniu  po naszym pikniku.

 

Autor: Zofia Hebda


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Najnowsze komentarze