„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”

20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Był to dzień podsumowujący realizację tematów związanych z prawami dzieci na całym świecie. Dzieci pod kierunkiem swoich pań wykonywały prace plastyczne. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka był #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w placówce. Nasze przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko, niebieskie były też dekoracje na salach przedszkolnych, gazetki i balony w kącikach zabaw. W przedszkolu od samego rana było wesoło. Na początku pani Sabina Dytko – Gerlach przywitała wszystkie dzieci i zaprosiła do wspólnej zabawy. Przedszkolaki obejrzały scenkę z udziałem Króla Maciusia I, w którego wcieliła się mama Tomka Florczaka z grupy starszej. Król odczytał manifest, by wszystkie dzieci miały swoje prawa na całym świecie, niezależnie od miejsca zamieszkania czy koloru skóry. Dzieci bawiły w Króla – Lula, ciekawe zabawy integracyjne i taneczne, pląsy, a także wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Piosenka o prawach dziecka”. Na podsumowanie wszystkie przedszkolaki oglądały prezentację „O prawach dziecka” UNICEF. Najstarsza grupa wyruszyła na „MARSZ PRZEDSZKOLAKÓW” w pobliżu przedszkola. Dzień 20 listopada był pełen wrażeń i zabawy.

 

Autor: Anna Paszkaniak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sierpień 2020
P W Ś C P S N
« cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Najnowsze komentarze