Drodzy Rodzice!

Wykorzystajcie ten czas, gdy jesteście w domu, bo nie możecie pracować, aby spędzić z dziećmi. Zawsze zabiegani między pracą a obowiązkami domowymi nie zawsze jest czas na zabawę z dziećmi. Zachęcam was, aby wrócić do tych tradycyjnych form spędzania czasu z dziećmi w domu:

- rozmawiajcie z dziećmi na różne tematy, poznajcie ich zainteresowania, szukajcie informacji w książkach o tym,  co ich ciekawi np. o zwierzątkach, roślinach, pojazdach, itp.

- czytajcie dzieciom bajki (nie tylko wieczorem), rozmawiajcie o ich treści, zadawajcie pytania, omawiajcie obrazki do opowiadań, szukajcie szczegółów na obrazku, porównujcie, zachęćcie by dziecko z waszą pomocą spróbowało opowiedzieć treść wysłuchanego utworu, poprawiajcie błędy językowe,

- siadajcie całą rodziną i grajcie w gry planszowe –dziecko doskonali liczenie oczek na kostce i pól o które przesuwa pionek, uczy się reguł gry, uczy się wygrywać i przegrywać,

- układajcie puzzle, dzięki którym dziecko ćwiczy spostrzegawczość niezbędną do zapamiętania kształtów liter i cyfr,

- pozwólcie dzieciom uczestniczyć w codziennych obowiązkach w domu: sprzątanie, zmywanie, nakrywanie do stołu, itp.

- pobawcie się z dzieckiem zabawkami szczególnie z tym młodszym w jego ulubione zabawy lub wymyślcie wspólnie nowe,

- wykorzystajcie czas na porządki, może zmienicie zabawki na te odłożone na strychu, którymi dziecko już się nie bawiło a chętnie do nich wróci, może znajdziecie zakupione kiedyś i zapomniane kolorowanki, książeczki do wykonywania różnych ćwiczeń, stare ulubione bajeczki, itp.

- ćwiczcie wycinanie wykorzystując stare obrazki, czasopisma,

- doskonalcie sprawność ręki przez kolorowanie, rysowanie, wycinanie, klejenie,

lepienie z plasteliny czy masy solnej,

Na stronie Humnisiów podpowiadamy wam,  co robić z dzieckiem w domu. Inne ciekawe pomysły znajdujecie na pewno w Internecie.

Pomimo tych ciężkich czasów cieszmy się, że jesteśmy razem i mamy dla siebie więcej czasu. Spędzajmy go miło i ciekawie w domu. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

 

Autor: Zofia Hebda


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Najnowsze komentarze