W krainie zdrowia

W roku szkolnym 2020/2021 zadaniem głównym Programu Rozwoju naszej placówki jest „Dbam o zdrowie”. Pod tym kątem zostały zaplanowane zajęcia i uroczystości przedszkolne.

W związku z realizowanym projektem oraz pandemią COVID-19 dzieci obejrzały filmy edukacyjne i prezentacje multimedialne na tablicy interaktywnej: Czas epidemii -moje zdrowie w przedszkolu i Jestem sobie wirus mały. Zrealizowały również elementy z pakietu zdrowotno-ekologicznego Kubusiowi Przyjaciele Natury – Aktywność fizyczna. Starszaki poznały i nauczyły się piosenki, wiersze i rymowanki mówiące o zdrowiu. Dzieci 5,6-letnie bardzo chętnie i z wielkim zapałem wykonały prace plastyczne, które zostały umieszczone w Galerii Zdrowia i ozdobiły salę zabaw.

Podsumowaniem realizowanego projektu odbył się w naszej grupie Quiz wiedzy o zdrowiu pt. „Czy zdrowo  żyję”. Konkurs obejmował pytania i zagadki z zakresu: dbam o czystość i higienę osobistą, zdrowo się odżywiam, rozwijam aktywność fizyczną. Dzieci wykazały się dużą znajomością piosenek, wierszy, rymowanek o tematyce zdrowotnej. Przygotowany quiz przeplatany był zabawami i ćwiczeniami. Były tańce i śpiewy, a także dyplomy za udział w konkursie wiedzy o zdrowiu.

Starszaki bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i prześcigając się zdobytą wiedzą.

 

 

Autor: Anna Paszkaniak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Marzec 2021
P W Ś C P S N
« lut    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Najnowsze komentarze