Majowe Święta u Humnisiów

W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas Polaków mają ogromne znaczenie.

1 MAJA – Święto Pracy – to międzynarodowe święto ludzi pracujących.

2 MAJA – Święto Flagi Państwowej – poprzez to święto przypominamy o szacunku, jaki należy się naszym symbolom narodowym: godło, flaga i hymn Polski

3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji.

Jak co roku nasze przedszkole bierze udział w obchodach tych ważnych świąt. Już od początku tygodnia dzieci we wszystkich grupach zapoznane zostały z historią naszego kraju, poznały symbole narodowe i najważniejsze miejsca w Polsce. Przedszkolaki pod okiem pań przygotowały flagi biało-czerwone i ciekawe prace plastyczne, które posłużyły do udekorowania naszego przedszkola na nadchodzące święta państwowe.

Podsumowaniem wszystkich poznanych informacji był przygotowany w grupie starszaków Quiz Wiedzy o Polsce, który przeplatany był recytacją wierszy patriotycznych, odśpiewaniem hymnu państwowego i zakończony wręczeniem Dyplomu Małego Patrioty.  Wyrazem naszego upamiętnienia majowych świąt był przemarsz z flagami w pobliżu przedszkola. Miłego Świętowania!

 

 

Autor: Anna Paszkaniak


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sierpień 2021
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Najnowsze komentarze