Dzień Babci i Dziadzia w grupie 5,6-latków

„Babciu, dziadziu kochamy was” pod takim hasłem w dniu 19.01.2018r. odbyło się uroczyste spotkanie przedszkolaków z grupy starszej z babciami i dziadkami z okazji ich święta w sali widowiskowej kościoła na Małej Stronie w Humniskach. Gości powitała pani dyrektor Barbara Piotrowska i dzieci Ola i Rafałek, który zapowiadał poszczególne punkty programu. 6-latki przygotowały inscenizację bajki „Kozucha Kłamczucha”. Dzieci poczuły się na scenie jak prawdziwi aktorzy, a rodzice zadbali o odpowiednie przebrania. Treść bajki była przeplatana odpowiednio dobranymi piosenkami. 5-latki dla swoich dziadków przygotowały wierszyki pt. „Śmieszne rymy”. W dalszej części były tańce w wykonaniu chłopców do piosenki „Hop do góry. Dziewczynki pokazały swoim babciom jak można ćwiczyć przy muzyce tańcząc zumbę. Tańce były na przemian z piosenkami w wykonaniu wszystkich dzieci. Na scenie wystąpiły też dziewczynki Oliwka Laskoś zaśpiewała góralską piosenkę „Takiego Janicka” a Wiktoria Zbiegień dla babć zaśpiewała piosenkę „Wesoła babcia”. Dziewczynki z „Kółka tanecznego” zatańczyły gorący taniec latynoski. Uwieńczeniem uroczystości był pięknie zatańczony polonez. Przedszkolaki otrzymały gromkie brawa za piękne występy. Wnuki złożyły życzenia i wręczyły swoim dziadkom upominki.

Dzień Babci i Dziadzia w tym roku połączyliśmy z Dniem Seniora. Zaprosiłyśmy babcie i dziadków, którzy kiedyś odwiedzali nasze przedszkole, mieli tutaj wnuków. Chcieliśmy im w ten sposób podziękować za ich życzliwość, uśmiech, dobre słowo. Humnisie zaprosiły seniorów na swój występ i spotkanie z dziadkami oraz wręczyły im upominki. Przedszkolaki wraz z dziadkami miło spędziły dalszą cześć dnia przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Składamy podziękowania księdzu proboszczowi Andrzejowi Kusiowi za udostępnienie sali widowiskowej , paniom ze świetlicy za życzliwość, rodzicom za przygotowanie strojów i pomoc w czasie uroczystości. Dziękujemy również babci Tomusia i Maciusia  G. za kwiaty do dekoracji stołów.

Autor: Zofia Hebda


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Najnowsze komentarze