Zabawa karnawałowa w grupie 5,6-latków

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są zabawy karnawałowe. Dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 26.01.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Osobno bawiły się dzieci młodsze w swojej sali a osobno starszaki. Tego dnia  już od rana dzieci do przedszkola przynosiły kolorowe stroje, w które przebierały się po śniadaniu. Przedszkolaki przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, czarownice, piratów, policjantów, Spider-Manów i wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Po prezentacji strojów przedszkolaki miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć ze swoimi kolegami lub podobnymi postaciami z bajek.  Wystrój sali wprowadził  w radosny nastrój i  zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Efekty świetlne spowodowały, że starszaki chciały bawić się przy muzyce dyskotekowej. Podczas odpoczynku dzieci częstowały się słodkościami i sokami przy pięknie nakrytym stole o wystrój którego zadbała pani Renia. Dzieci dostały też pięknie udekorowane mufinki, które dla wszystkich przedszkolaków upiekła mama Fabianka z grupy młodszej. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm zumby, samby i tańców latynoskich. W przerwach między tańcami dzieci bawiły się w zabawy integracyjne „Mały murarz”, „Pociąg figur”, „Muszki” i inne. Zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Autor: Zofia Hebda


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Najnowsze komentarze