Dzień Marchewki

Przez dwa ostatnie tygodnie grupa Maluchów i Średniaków realizowała temat „Jesień w sadzie i w ogrodzie”. Dzieci doskonale wiedzą, że owoce i warzywa zawierają wiele witamin, cennych dla naszego zdrowia i dlatego powinniśmy wszyscy, duzi i mali, jeść ich jak najwięcej. Na zakończenie tych zajęć w piątek 25.09.2020 obchodziliśmy Dzień Marchewki. Humnisie w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo, za co bardzo dziękujemy rodzicom. Dodatkowym elementem były marchewkowe czapki, zrobione przez p. Halinkę, które dzieci założyły na początku zajęcia i do zdjęcia. Przedszkolaki rozpoznawały zdania prawdziwe i fałszywe o marchewce, nazywały potrawy z dodatkiem marchewki, ćwiczyły z marchewką, bawiły się do muzyki „Marchewka parzy”. Dwaj ogrodnicy wyzbierali marchewkę z naszego „ogródka”. Najważniejsze były słowa zabawy:
Bo marchewka dobra jest, dobra jest, dobra jest!
Kto ją zjada zdrowy jest, zdrowy jest!
Dlatego na zakończenie zajęć wszyscy chrupali surową marchewkę. Pani intendentka i panie z kuchni zadbały też o to, by marchewkę w tym dniu, dzieci mogły jeść pod różnymi postaciami: sok, surówka, a na podwieczorek ciasto marchewkowe. Dziękujemy!

Autor: Katarzyna Szteliga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maj 2021
P W Ś C P S N
« kwi    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Najnowsze komentarze