Kolorowy tydzień – „Zielony”

W dniach 04-08 października 2021 r. w grupie 3,4 latków realizowany był temat „Kolorowy tydzień – Zielony”. Maluchy poprzez różnego rodzaju działania bawiły się i utrwalały kolor zielony. Poznały wiersz o barwie zielonej, nauczyły się fragmentu piosenki mówiącego o tym kolorze, jednak największą frajdę sprawiła im, znana wszystkim wyliczanka: „Grasz w zielone? Gram! Masz zielone? Mam!” Kolor zielony odnajdywały na swoich ubraniach, w sali, bazując na swoich doświadczeniach oraz na obrazkach, mówiły co jest w kolorze zielonym. Wykonywały prace plastyczne wykorzystując ten kolor.
W tym tygodniu obchodziliśmy też „Święto drzewa”, które przypada na dzień 10 października. W tym dniu, w ranku, dzieci malowały listki; pani Halinka przypięła je na drzewie, które „wyrosło” na naszej tablicy. Na zajęciach dzieci poznały budowę drzewa, obejrzały krótki film „Dlaczego potrzebujemy drzew”, dowiedziały się jak zachowywać się w lesie. W opowieści ruchowej pokazywały co nam daje las i kogo możemy tam spotkać. Kulminacją tego dnia i święta było posadzenie kilku drzewek na naszym podwórku, by jeszcze raz podkreślić, jak ważne są drzewa w naszym życiu.
Piątek był dniem podsumowującym działania z kolorem zielonym. W tym dniu każdy przedszkolak miał na sobie coś zielonego, a nasza sala udekorowana była zielonymi balonikami. Zielony kolor pojawił się też dzisiaj w naszym przedszkolnym menu: pyszne kanapki z zieleniną, zupa szpinakowa, oraz zielone owoce. Bardzo za to dziękujemy naszym paniom z kuchni. Ten dzień upłynął nam pod znakiem zabaw, które sprawiły dzieciom wiele radości („co widać na załączonym obrazku”) i na pewno na długo zostanie im w pamięci. Przedszkolaki otrzymały zielone serduszka i oczywiście zielony balonik.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom ubrań w kolorze zielonym.

Autor: Katarzyna Szteliga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Najnowsze komentarze