Humnisie uczą się udzielania pierwszej pomocy

Wszyscy doskonale wiemy, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy ma ogromne znaczenie. Dlatego bardzo ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dzieci z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach.

22 listopada br. w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie i pokaz dla dzieci z zakresu pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni, pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie p. Rafał Szmyd i p. Mateusz Rączka zapoznali dzieci i pokazali w praktyce podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli dzieciom numery alarmowe, w  jaki sposób powiadamia się o jakimś zdarzeniu, wyświetlali slajdy dotyczące pierwszej pomocy. Następnie dzieci na sobie uczyły się jak:

  • sprawdzać oddech u poszkodowanego,
  • ułożyć go w bezpiecznej, bocznej pozycji,
  • wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie.

Ratownicy pokazali też wyposażenie torby ratunkowej: bandaże, środek na oparzenia, siatki na głowę i kończyny, koc termiczny, itp.

Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie podchodziły do ratowników i uczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Bardzo dziękujemy za to szkolenie.

Autor: Katarzyna Szteliga


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Luty 2020
P W Ś C P S N
« gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Najnowsze komentarze